nedeľa 16. septembra 2012

Šum

           Prečo je stále počuť ten šum? Okná sú zatvorené, klíma vypnutá, ide to asi zo serverovne, to sú dvere za tou veľkou novou tlačiarňou. Aj tlačiareň občas vydáva zvuky, kalibruje sa. Je to zvláštne, táto pretechnizovaná doba.

           A všade samé informácie. Erárne noviny ekonomického zamerania ktorých tu máme hromadu, billboardy, rôzne iné podoby reklamy a internet. Hlavne internet! Ja som navyše zanietený čitateľ klasickej beletrie. Tam sú tie pravé informácie, životné pravdy. Popri nich sú vnucujúce sa médiá iba šum lístia. Ba ani ten nie, lebo smrdia peniazmi a nevoňajú čerstvosťou. Ešte že mám telku vytiahnutú zo zásuvky. Nemám chuť na umelé príbehy umelých hviezd, ktoré vpadli do obývačky za pomoci modernej technológie. 
           To sa o knihe, ktorú mám položenú pred sebou nedá povedať. Tá znie zaujímavo a vonia papierom. Knihy sú snáď ako ženy. Nesú príbeh a vôňu. Vlastne ani nie ako ženy, lebo knihy rozprávajú len keď máme na to chuť. A ženy, na tie keď máme chuť, začnú rozprávať. A nedá sa to vnímať ako šum, lebo ak to zistia, nič viac po nich neostane. 
           Tak ja začnem čítať. Škoda, že nedokážem robiť dve veci naraz. Keby som zapol rádio, pravdepodobne sa začnem sústrediť na to, čo v ňom rozprávajú a nie na knihu. A keď ostane vypnuté, budem počuť len ten šum. Ako krídla motýľa, ktoré však nikdy počuť nebudem. Život je zvláštny...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára